Trumpa kelionė į Lenkiją

Kemperių nuoma 24 klientė ir jau galima sakyti tikra bičiulė Sandra dalinasi savo idėjomis kelionei kemperiu:

Kelionėmis kemperiu susižavėjau prieš kelis metus, nuo to laiko kemperiu apkeliavau didžiąją dalį Europos. Spėjau įsitikinti, kad tokioms kelionėms didžiulę įtaką daro patikimas kemperis ir patikima kemperių nuomos įmonė. Kemperio nuoma atsakingas žingsnis planuojant kelionę, nes niekas atostogų metu metu nenori rūpintis techniniais gedimais ar aptarnaujančių servisų paieška.

Daugelis galvoja, kad keliauti gali tik daug laisvo laiko turintys žmonės ir jie klysta. Kaimynininių šalių pažinimas gali suteikti tiek pat malonių atradimų kiek ir ilgos kelionės į tolimas šalis. Turintiems vos 2-4 dienas siūlyčiau aplankyti ne tik gamtos grožiu, kultūra, bet ir bendra istorija su Lietuva apdovanotą Lenkiją.

Atradimus Lenkijoje siūlyčiau pradėti nuo Seinių, čia Katedros koplyčios rūsyje ilsisi vyskupas ir žymus rašytojas Antanas Baranauskas. Kelionė kemperiu žavi tuo, kad suteikia galimybę kelionės metu grožėtis gamta, kuria garsėja netoli Seinių įsikūręs miestelis – Vygriai. Šį miestelį su Merkine jungė vadinamasis „Vygrių takas“, kuriuo medžioti atjodavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Čia įsikūręs Barokinio stiliaus vienuolynas, jame šiomis dienomis veikia kūrybinės dirbtuvės, biblioteka, parodos, vyksta kultūriniai renginiai, koncertai.

Keliaujant toliau, ne daugiau nei už 50 kilometrų laukia Augustavas – miestas pavadintas Žygimanto Augusto garbei, vienas svarbiausių objektų šiame mieste yra Augustavo kanalas, jungiantis Nemuno ir Vyslos upes. Manoma, kad  Žygimanto Augusto turgaus aikštėje, 28 name 1812 metais buvo apsistojęs Napaleonas Bonapartas. Mieste dominuoja klasicizmo stiliaus pastatai, žymus senasis paštas, geležinkelio stotis, koplyčios, sanktuariumas.

Dar vienas kelionių kemperiu privalumas – galimybė pačiam planuoti savo maršrutą. Vietoje to, kad Varšuvos keliu toliau keliautumėte į Lenkijos sostinę, šiuos planus atidėkite kitai dienai ir pirmos dienos antrą dalį skirkite vadinamam Lenkijos kultūros ir mokslo centrui Krokuvai. Prieš didžiuosius Krokuvos objektus sustokite pasistiprinti, jums nereiks užkandžiauti kavinėse, tam pasinaudokite kemperyje esančia virtuve, ne tik sutaupysite laiko, bet ir finansinių išteklių.

Krokuva gausi įspūdingų objektų. Čia yra net 39 bažnyčios, daugybė varpinių, 25 vienuolynai, 7 sinagogos. Krokuvą garsina gotikinės bažnyčios,  šv.Onos bažnyčia. Lietuviai turistai Krokuvoje skuba aplankyti Universitetą, kuriame įsikūrusi Jogailos biblioteka, Žalgirio mūšio paminklą.

Pirmą kupina įspūdžių kelionės dalį siūlyčiau baigti „Smok“ kempinge Krokuvoje. Čia pasinaudokite kemperių teikiamu komfortu, pailsėkite ir nusiteikite kitai kelionės dienai.

Antrą kelionės dalį pradėkite 700 metų veikiančiose druskos kasyklose, Vieličkos miestelyje. 135 metrų gilyje esančioje kasykloje įspūdingos  iš druskos suformuotos skulptūros, bažnyčia, kurioje visos detalės taip pat išdrožinėtos ir suformuotos iš druskos. Bendras kasyklų labirinto ilgis net 300km. Čia ekskursijos rengimos tik dalyvaujant gidams, tačiau aplankyti šį požeminį pasaulį tikrai verta.photo-1415871989540-61fe9268d3c8

Likusią kelionės dalį skirkite Zakopanei. Teks nuvažiuoti apie 100 kilometrų į pietų Lenkiją. Zakopanė įsikūrusi Tatrų kalnų slėnyje ir yra ne ką mažiau įspūdinga už turistų pamėgtą Slovakiją. Čia atsiveria nuostabi Tatrų panorama, yra slidinėjimo ir pasivaikščiojimo trasos.

Po ilgos dienos, kaip sakoma „ant kojų“,  jausite nuovargį, siūlau apsistoti prie Zakopanės esančiame „Camping Pod Krakowia“ kempinge ir tinkamai pailsėti. Kemperyje rasite viską ko reikia pilnaverčiui poilsiui, pradedant – virtuve, šaldytuvu, dujine ir t.t., baigiant – oro kondicionieriais, televizija, radiju ar cd grotuvu.

Grįžtant namo pagaliau užsukite į Varšuvą – Lenkijos sostinę ir didžiausią miestą. Tik atvykę į centrinę miesto dalį akį patrauks stikliniai dangoraižiai, o visai šalia jų sovietų laikus menantys Kultūros ir mokslo rūmai. Aplankius juos skubėkite aplankyti senamiesčio: rūmus, pilies aikštę, šv.Floriano katedrą, Popiežiaus Jono Pauliaus II aikštę, skulptūrų parką, Vilanovo rūmus ir galiausiai Adomo Mickevičiaus paminklą. Varšuvoje gausu parkų, čia galėsite dar kart pasidžiaugti Lenkijos gamta ir jaukiai papietauti.

Taigi, tai puikus įrodymas, kad net ir turint tik laisvą savaitgalį, pasinaudojus kemperiu nuoma galima patirt puikių įspūdžių ir atrasti kaimynines šalis kitomis spalvomis, nei įprasta manyti.

Archyvas: Kelionės
Autorius: | Informacija atnaujinta: balandžio 21, 2015, 8:45 h.